Ana Sayfa Gündem 3 Nisan 2023 132 Görüntüleme

Sinop’ta ‘Ekrem İmamoğlu’ İzdihamı

CHP TBMM Küme Başkanvekili Engin Altay ile İBB Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Sinop’ta coşkuyla karşılandı. Altay ve İmamoğlu, Sakarya Caddesi’nde yapmak istedikleri esnaf ziyaretlerini, vatandaşların izdihama varan ilgisi nedeniyle gerçekleştiremedi. 

Uğur Mumcu Meydanı’nda Sinoplulara konuşan Altay, “Devleti soyanlara, daima birlikte, 14 Mayıs’ta ‘dur’ diyeceğiz. Türkiye’de helalleşmenin, zenginleşmenin, barışmanın mührünü basacağız ve diyeceğiz ki; bizi kimse bölemez, bizi kimse soyamaz” dedi. Bugünün iktidarında sadece bir kişinin “Her şeyi ben bilirim” dediğini kaydeden İmamoğlu, “Bir futbol ekibi düşünün. Teknik yöneticisi ben. Lideri da ben. Yetmedi; yöneticisi de hatta kalecisi de santraforu da ben. Orta alanı da ben. Daha da yetmedi, taraftarı da ben. Ben oğlu ben. Gülmez misiniz? Gülersiniz. Lakin biz, size, ortak aklın kadrosunu kurarak geliyoruz” diye konuştu.

“14 Mayıs’tan sonra bir Türkiye hayal ediyorum” diyen İmamoğlu, “81 ilin her birisinde, bütün mahkemeler adalet ve hukuk için çalışıyor. 81 vilayetinde hiçbirinde; bir vali, hiçbir bürokrat, tek bir ağzın ne dediğine bakmıyor. Devletin valisi, devletin bürokratı oluyor. Ve işini yapıyor. Biz, bu memleketin evlatlarına güveniyoruz. Bizim en büyük kaynağımız, bu memleketin evlatları. Sinop’un bedelli filozofunun dediği üzere; vatandaşlarının güneşine kâfi ki yöneticiler gölge etmesin. Ankara’ya sesleniyorum: En fazla 43 gün daha gölge edersin. Ondan sonra, güle güle” tabirlerini kullandı. 

CHP TBMM Küme Başkanvekili Engin Altay ile stanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Gerze ve Erfelek’te başlayan Sinop ziyaretinin ikinci kısmına vilayet merkezinde devam etti. Eşleri Fatoş Altay ve Dilek İmamoğlu’nun da dayanak verdiği Altay ile İmamoğlu, sırf bayan üreticilerin hizmet verdiği Gelincik Pazaryeri’nde vatandaşların ağır ilgisiyle karşılaştı. Esnaftan ve vatandaşlardan gelen problemleri dinleyen ikili, gelen bütün fotoğraf çektirme isteklerini yerine getirdi. İmamoğlu, üretici bayanlara, iktidara gelmeleri durumunda tarıma verecekleri takviyeler konusunda bilgilendirmelerde bulundu. İmamoğlu vatandaşlarla sohbet ederken, eşi Dilek İmamoğlu da pazar alışverişini yaptı. Altay ve İmamoğlu’nun Sakarya Caddesi üzerindeki esnafa yapmak istediği ziyaretler, vatandaşların izdihama varan ilgisi nedeniyle yapılamadı. Vatandaşlar, Sakarya Caddesi’nden Uğur Mumcu Meydanı’na kadar olan yaklaşık 2 kilometrelik arayı, kalabalıktan ötürü yavaş ilerlemek zorunda kalan İmamoğlu’nun aracıyla birlikte kat etti. Altay, İmamoğlu ve Sinop Belediye Lideri Barış Ayhan, Uğur Mumcu Meydanı’nı hınca hınç dolduran coşkulu kalabalığa hitap etti. 

“MİLLETÇE AYAĞA KALKACAĞIZ”

Tüm Türkiye’ye ve Karadenizli hemşehrilerine mahcup olmayacağını kaydeden İmamoğlu, “Sizlere, daima gurur duyacağınız işleri gösterecek. Her vakit adaletten yana, doğruluktan yana, hesap veren, devletinin vicdanını, o hoş yüreğini insanıyla paylaşan, devletin vatandaşa olan şefkatini hoş halde, en mütevazı biçimde her vakit hissettirmeye devam edecek” dedi. Millet İttifakı olarak büyük bir seyahate çıktıklarını belirten İmamoğlu, “Biz, diler ve isterdik ki, Cumhuriyet’imizi, milletimizin 100’ncü yılı çok hoş başlasın. Lakin ne yazık ki, büyük bir acı yaşadık. 11 vilayetimizin etkilendiği zelzelelerde, ne yazık ki canlarımızı yitirdik. Çok üzgünüz. Canımız yanıyor. Lakin milletçe ayağa kalkacağız. Milletçe oradaki 14 milyon vatandaşımızın tekrar bizlerle eşitlenip, memleketimde memnun olmaları için, daima birlikte çalışacağız” diye konuştu. 

“BUGÜNÜN İKTİDARI, HATTA BİR KİŞİ, ‘HER ŞEYİ BEN BİLİRİM’ DİYOR”

14 Mayıs’ın çok kıymetli bir tarih olduğuna dikkat çeken İmamoğlu, şunları söyledi: 

“Cumhuriyet’in 100’ncü yılında biz isterdik ki, dünyanın en öndeki teknolojisini konuşalım. Dünyanın en önde yaratıcı fikirlerinin olduğu bir memleketi konuşalım. Çocuklarımızın ve gençlerimizin en nitelikli eğitimle eğitim aldığı ve geleceğe umutla baktığı bir memlekette umutla konuşalım. Biz isterdik ki, Cumhuriyet’imizin 100’ncü yılında adaleti, hak ve hukuku en üstün biçimiyle, gururla anlatalım. Ancak ne yazık ki, bütün bu dediklerimin tam karşıtını yaşıyoruz. Ne yazık ki, bir akıl tutulması var. Ne yazık ki, bugünün iktidarı ‘Her şeyi ben bilirim’ diyor. ‘Her şeyin sahibi de benim’ diyor. Hatta iktidar da değil, yalnızca -farkında mısınız- bir kişi diyor. Ben size desem ki; bir futbol grubu düşünün. Teknik yöneticisi ben. Lideri da ben. Yetmedi; yöneticisi de hatta kalecisi de santraforu da ben. Orta alanı da ben. Daha da yetmedi, taraftarı da ben. Ben oğlu ben. Gülmez misiniz? Gülersiniz. Ancak biz, size, ortak aklın grubunu kurarak geliyoruz.”

KILIÇDAROĞLU, AKŞENER VE ALTILI MASA’NIN SELAMLARINI PAYLAŞTI

Millet İttifakı içerisinde toplumun bütün katmanlarının bulunduğunun altını çizen İmamoğlu, “2017’den beri, bir ittifak arayışı var. Bu ittifak, milletin ittifakı. Bu ittifakın içinde hepimiz var. Daima biriz orada. Birliğin gücüyüz. O ittifakta her görüş var. Zira, siyaset üstü bir vakti yaşıyoruz. Biz temel gereksinimlerimizi çözmeliyiz. Az evvel sıraladım. Onun yanına iktisattaki sıkıntıları konuşabiliriz. Onun yanında tarımla ilgili sıkıntılarımızı konuşabiliriz. İşte bütün bunların yapılabilmesi için, bu karma yapının, sisteminin kurulması için, 2017’de o bir kişi yola çıktı. Ve bir ittifak kurulması ismine bu seyahati başlattı. Ben sizlere, o seyahati başlatan ve 15 Mayıs sabahı Türkiye’nin 13’ncü Cumhurbaşkanı yapacağımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını getirdim” tabirlerini kullandı. İstanbul’da bu ittifak ruhuyla seçimi kazandıklarını hatırlatan İmamoğlu, “İstanbul’da kazanırken ne dedik biz? ‘İstanbul’da 16 milyon insan için kazanıyoruz’ dedik. İşte o birlik, beraberliği, o ittifakı sağlayan Sayın Meral Akşener hanımefendinin de de selamını getirdim sizlere. İttifakın içinde olan bütün başkanların selamlarını getirdik” formunda konuştu. 

“14 MAYIS’TAN SONRA BİR TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM…”

“14 Mayıs’tan sonra bir Türkiye hayal ediyorum” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:   

“81 ilin her birisinde, bütün mahkemeler adalet ve hukuk için çalışıyor. 81 vilayetinde hiçbirinde; bir vali, hiçbir bürokrat, tek bir ağzın ne dediğine bakmıyor. Devletin valisi, devletin bürokratı oluyor. Ve işini yapıyor. Biz, bu memleketin evlatlarına güveniyoruz. Bizim en büyük kaynağımız, bu memleketin evlatları. İşte bu hoş kızlar, bu güzel gençler, bu bedelli hanımefendiler, beyefendiler. Memleketimizin 15-30 yaş ortası 21 milyon genci var. Diyorlar ki; daima umutlu konuşuyorsun, daima yüzün gülüyor, daima pozitifsin, daima ‘Her şey çok hoş olacak’ diyorsun. Niçin? Zira ben sırtımı, o 15-30 yaş ortası 21 milyon gence yasladım. Benim gerim sağlam. Tıpkı vakitte milletimizin de geleceği sağlam. İşte onun için gençlerimiz, 81 vilayette eşit eğitim alacak. Bu ülkenin bir kentinde gelir 10 lirayken, Sinop’ta 5 lira olmayacak. Devletin gücünü, milletin ittifakıyla, vatandaşını azarlayan değil, vatandaşına şefkat eli gösteren, devletin gücünü, vatandaşını ötekileştiren değil, vatandaşını birleştiren bir periyodu başlatacağız. Ayrıcalıklı kısımların hükümeti asla olmayacak. Ayrıcalıklı bölümlerin değil, bir avuç insanın değil, 86 milyon insanımızın hükümeti olacak. Bu ülkede yozlaşmış, ne yazık ki darbeye uğramış, ne yazık ki yok sayılmış demokrasiyi tekrar inşa edeceğiz. Bu ülkenin olmazsa olmazı, özgürlükler olacak. Üniversitedeki gençler konuşacak, anlatacak, fikrini paylaşacak. Bu ülkenin gençleri, Twitter’da twet atarken korkmayacak. Yazacak be kardeşim. Bu kadar kolay.”

“PARTİZANLIĞI BU MEMLEKETTEN SÖKÜP ATACAĞIZ”

“Partizanlığı bu memleketten söküp atacağız” diyen İmamoğlu, “Bu dediklerim aslında hiçbirinize yabancı gelmeyecek. Eminim ki, hepinizin birebir biçimde aileleri vardır. Bakın benim ailemde Cumhuriyet Halk Partili de vardı. Geçmişte Demokrat Partili, Adalet Partili de vardı. Sonra benim çocukluğumda ANAP’lı, Gerçek Yol’lu, MHP’li de vardı. Diyeceksiniz ki; ‘Nasıl bir aile?’ Vallahi de öyleydi, billahi de öyleydi. Benim ailem öyleydi. Sinop’ta da sizlerin aileleri öyleydi. Lakin hiçbir devir, bu kadar ayrışmamıştık. Herkes birbirine hürmetle bakardı. Artık ne yapacağız? İşte bu partizanlık denen illeti, memleketin bütün kurumlarından, devletin bütün kurumlarından, motamot İstanbul’da olduğu üzere, söküp atacağız” halinde konuştu. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılının en değerli ögesinin her ili kalkındırmak olacağına vurgu yapan İmamoğlu, “Sadece İstanbul’dan ibaret değil Türkiye. Memleketimizin her köşesini İstanbul yapacağız. Memleketimizin her köşesini İstanbul’un bir semti üzere yapacağız. Yapmalıyız. Bunu da hak ediyor. Sinop’un bedelli filozofunun dediği üzere; vatandaşlarının güneşine kâfi ki yöneticiler gölge etmesin. Ankara’ya sesleniyorum: En fazla 43 gün daha gölge edersin. Ondan sonra, güle güle” sözlerini kullandı. 

“ARTIK YENİ ‘KAZANANLAR KULÜBÜ’ BİR AVUÇ İNSAN DEĞİL”

“31 Mart’ın sonraki günü, 1 Nisan’da ‘kazananlar kulübü’ devreye girdi” diyen İmamoğlu, konuşmasını, “Artık yeni ‘kazananlar kulübü’, bir avuç insan değil. Artık milletimiz kazanmaya başladı. Ne demişti? ‘İstanbul’u kaybeden, Türkiye’yi kaybeder’ demişti. Seni gidi seni. O günden anladı, o günden anladı. ‘İstanbul’u kazanan, Türkiye’yi kazanır’ demişti. Seni gidi seni. Bizim aklımıza hiç gelmemişti. Lakin biz, İstanbul’u da millet için kazandık, bu seçimi de millet için kazanacağız. İstanbul’un o hoş sesini. İstanbul’un o hoş sloganını cennet vatanının her köşesine yayacağız. Bu memlekete adalet, hoşluk, pırıl pırıl bir bahar gelecek. Benim hoş hemşehrilerim, sevgili Karadenizliler, sevgili Sinoplular, ‘Her şey her şey çok hoş olacak.’  Sizlerle olacak, çocuklarla, gençlerle Sinoplularla olacak. Hepinizi çok seviyorum. Kalın sağlıcakla” kelamlarıyla tamamladı.

ALTAY: “İSTANBULLUNUN İRADESİNİ YEDİRMEDİ HARAMİLERE”

Sinop Meydanı’nda geçmişte çok sayıda miting yaptıklarını, lakin böylesi bir coşkuya şahit olmadıklarını belirten Altay da “Bu coşkuyu, bir zamanın sona erişinin kutlu ve keyifli bir başlangıcı, heyecanı olarak görüyorum. Bu coşkuyla; Bay Kemal ve Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ve Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu ve Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ve Gültekin Uysal, 81 vilayette, 86 milyonla et-tırnak oldular. 14 Mayıs kurtuluş günü, güzel olsun Türkiye’ye. Sinop’un da tıpkı 54’te, 57’de olduğu üzere, en yiğit kararı, en güçlü başkaldırıyı demokrasi için, adalet için, ahlak için, liyakat için göstereceğinden zerre kuşkum yok” formunda konuştu. “Devleti soyanlara, daima birlikte, 14 Mayıs’ta ‘dur’ diyeceğiz’ diyen Altay, “Ve Türkiye’de helalleşmenin, zenginleşmenin, barışmanın mührünü basacağız ve diyeceğiz ki ‘Bizi kimse bölemez, bizi kimse soyamaz.’ Ekrem Lider Erfelek’te ve Gerze’de harika bir ilgiyle karşılandı. İstanbul’da, ‘Kimsenin hakkını yemem’ dedi. ‘Gençliğim var, heyecanım var, geleceğim var’ dedi. Devlet gücüyle elinden alınmak istenen seçimi, 16 milyon İstanbullunun iradesini yedirmedi haramilere. Siz de artık beytülmalı haramilere yedirmeyeceksiniz. Devletin imkanlarının beşli çetelere peşkeş çekilmesine dur diyeceksiniz. Konser yasaklayanlara, köylüye, tarlaya keder ettirenlere, personelin alın terini vermeyenlere, üniversiteyi bitiren öğrencilerimizi işsiz gezdirenlere ‘hayır’ diyeceksiniz. Ve daima birlikte haykıracağız, ‘Yaşasın özgürlük, yaşasın demokrasi, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti’ sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

tiktok takipçi satın al | instagram takipçi satın al
hack forum hacker site gaziantep escort bayan gaziantep escort maltepe escort haberror.com pastetext.net Shell download cami halısı cami halısı cami halısı cami halısı deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler
Manavgat Escort tokat escort erbaa escort Yeşilköy Escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forum bahis forum forum bahis babilbet fethiye escort izmir escort izmir escort izmir escort karşıyaka escort hack forum hack forum warez scriptler warez scriptler