Ana Sayfa Teknoloji 3 Ocak 2023 124 Görüntüleme

İleri teknolojisi ve farklı sektörler için yüksek kalite standartlarında ürün çeşitliliğiyle öne çıkıyor

Mitsubishi Electric Türkiye, 2023 yılında ileri teknoloji ile donatılmış, güç verimli, etraf dostu, uzun ömürlü akıllı eserleri ve tahlil üreten hizmetleriyle yüksek katma paha sağlamaya devam edecek

Türkiye’de etraf dostu binalar, fabrikalar ve alt yapı projelerinin iklimlendirme, otomasyon, asansör ve yürüyen merdiven sistemleri için argümanlı bir tahlil ortağı olan teknoloji devi Mitsubishi Electric, yeni yılda da Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam edecek. Pek çok farklı dala ileri teknoloji ile donatılmış, güç verimli, etraf dostu, uzun ömürlü ve akıllı eser, sistem ve hizmetler sunan marka; 2022 yılındaki süratli büyümesini, 2023 yılında da ayrıcalıklı üst segment pozisyonunu daha da güçlendirerek geliştirmeyi hedefliyor. 

Dünya genelinde olduğu üzere Türkiye’de de güç tasarruflu, çevreci, yenilikçi eserleri ve ileri teknoloji tahlilleri ile öne çıkan Mitsubishi Electric, 2022 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri ve 2023 planlarını açıkladı. Dünyada yaşanan olumsuz gelişmeler ve Türkiye’deki meçhul ekonomik şartlara karşın üst düzey eserleri, eser çeşitliliği ve satış sonrası sundukları ek hizmetler ile büyüme sağladıklarını belirten Mitsubishi Electric Türkiye Lideri Şevket Saraçoğlu, 2023 yılı için olumlu bildiriler verdi. 

İklimlendirme ve Fabrika Otomasyon Sistemlerinin tek çatı altında olduğu tek firmayız

İklimlendirme ve fabrika otomasyon sistemlerinin tıpkı çatı altında olduğu yegâne firmayız. Mitsubishi Electric olarak bilgi merkezlerinden otellere kadar çok çeşitli ölçek ve özelliklerdeki yapılarda tercih edilen iklimlendirme tahlillerinden tek bir noktadan farklı lokasyonlardaki yapıları denetim eden bina idare sistemlerine, güç tüketimini azaltan elektrik sistemlerinden asansör ve yürüyen merdivenlerine kadar uzanan geniş bir eser ve hizmet ağı sunuyoruz. Bu da bize önemli manada bir avantaj, fark, sinerji yaratma imkânı sağlıyor. 2022 yılında geleceğin yeşil binaları için bütünsel tahliller sunduğumuz “Bina Sistemleri” projemizi hayata geçirdik. 2023 yılı için de “Veri Merkezleri” projemiz üzerinde çalışıyoruz ve sahip olduğumuz sinerjiyi çok daha ileri taşıyacak, paydaşlarımıza sunacağız.

2023’te hizmet hududumuz Çin’e kadar ulaşacak

Türkiye’deki operasyonlarımızda uzun yıllardır istikrarlı ve yükselen bir grafik sergiliyoruz. Mitsubishi Electric Türkiye olarak bu başarımız sayesinde Rusya-Ukrayna savaşından sonra uygulanan ambargolardan etkilenen Orta Asya’daki Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere birçok ülkenin fabrika otomasyon ve iklimlendirme sistemleri eser ve hizmet satış hakkını 2022’de kazandık, İstanbul merkezli olarak çalışmalarımıza başladık. Uzun yıllardır etraf ülkelerde edindiğimiz deneyimimizle Çin’e kadar uzanan bu coğrafyada da 2023 yılında çok değerli fırsat ve başarılara imza atacağız.

İklimlendirme bölümünde euro bazında yüzde 45 üzerinde büyüdük

Tüm dünyadaki ve Türkiye’deki aksiliklere ve risklere karşın 2022 yılında gayelerimiz doğrultusunda çalışmaya devam ettik, mevcut eser segmentlerimizde satışlarımızı artırdık ve mali yılımızı euro bazında yüzde 45’i aşan bir büyüme ile yaptığımız planlamanın daha da üstünde kapayacağımızı öngörüyoruz. Mitsubishi Electric olarak, farklı kesimlerden gelen hem lokal hem de küresel çok uzun yıllara dayanan deneyimlerimizi kullanmanın avantajını yaşıyoruz. Her periyodun gereksinimine uygun olarak eser çeşitliliğimizle, uyguladığımız yüksek teknoloji ve kalite standartlarının bu muvaffakiyete ulaşmamızda çok büyük hissesi bulunuyor. Bilhassa patentli teknolojilerimizle ürettiğimiz eserlerimizle farklılaşıyoruz, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO)’nun açıkladığı son istatistiklere nazaran milletlerarası patent müracaatlarında birinci 5 içerisinde yer alıyoruz. Bu öncü çalışmalarımız doğrultusunda 2022 yılında bir prensip imza attık ve klimalarımızdaki garanti mühletini, Satış Sonrası Hizmetleri Yönetmeliğinde belirtilen 10 yıllık kullanım ömrü ile tıpkı mühlete çıkardık. Mitsubishi Electric’te küresel olarak bir birinci olan bu uygulama ile tıpkı zamanda Türkiye klima kesiminde en uzun garanti mühletini sunarak esasen herkesin lisanında olan “uzun ömürlü marka” imajımızı perçinlemiş olduk.

Pandemi ile ehemmiyet kazanan iç hava kalitesinin 2023 yılında da binalardaki güç verimliliği uygulamaları ile öne çıkacağını düşünüyoruz. Binalardaki artan izolasyon ve sızdırmazlıkların beraberinde getireceği havasızlık ve başka aksilikler için 1967 yılından beri yüksek Ar-Ge ile geliştirdiğimiz ve yeniden patentli teknolojimizle kendi alanında bir birinci olan Lossnay taze hava aygıtlarımızla üst düzey güç verimli havalandırma tahlilleri sunuyor, bu alanda hala gelişme fırsatları görüyoruz ve önemli yatırımlar yapmayı planlıyoruz. Değerli Ar-Ge bütçeleri ile oluşturduğumuz yeni premium eserlerimizi de ayrıyeten 2023 yılında lanse ediyor olacağız. Tüketiciyi anlıyoruz, güç maliyetleri yükseliyor ve daha tasarruflu eserlere, her eserden azamî karşılık almaya yönelik bir muhtaçlık var. Biz de istenilen bu konfor ve memnunluğu en üst düzeyde sunacağız.

Çevreye hassas ve yüksek güç verimliliği hedefleyen yeni çözümler

Genel olarak beşere yatırımı önemsiyoruz. Bu gerek sunduğumuz eserler ile daha konforlu alanlar yaratmak olsun gerekse şirket içi plan ve politikalarımız açısından olsun geçerli. Kurumsal kelamımız “Changes For The Better” yani “Daha Düzgünü İçin Değişim” anlayışı doğrultusunda her eserimizde temel ideolojimiz; daha yeterli kullanıcı tecrübesi, daha yüksek güç randımanı ve daha düşük çevresel ekti. Japonya Kamakura’daki Bilgi Teknolojileri Ar-Ge tesisinde yer alan SUSTIE test merkezimizde gerçekleştirilen araştırma ve uygulama deneyleriyle, “sıfır güçlü bina uyumlu güç tasarrufu teknolojilerinde” artan talebin geliştirilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İş planlarımızı yeni devreye girecek yönetmelikler de belirliyor. Bu yönetmeliklerin devreye girmesi ve pazar tesirinin artması, artan güç maliyetleri gerek günlük hayat gerekse üretim uygulamaları çerçevesinde tahlil gereksinimlerini da değiştirecek. Plan ve hazırlıklarımızı bu değişimi evvelce irdeleyerek yapıyoruz. 2023 yılında teknolojik, yüksek güç verimliliği sunan, etrafa hassas eser ve hizmet kimliğimiz yeniden ön planda olacak.

Fabrika otomasyonunda hedeflediğimiz büyüme sayılarına ulaştık

2021 yılında da tesirleri devam eden COVID-19 salgınının dünya ekonomilerinde ortaya çıkarttığı tedarik zinciri kırılganlığı sıkıntısının ve enflasyonist baskıların artmasıyla birlikte dünyanın birçok bölgesinde olduğu üzere bizim pazarlarımızda da bir baskı ortamı oluştu. 2022 yılı fabrika otomasyon eser tedarik süreçlerindeki aksamaların en yüksek noktaya ulaştığı bir yıl oldu. Japonya merkezli tüm fabrikalarımızda üretim sınırlarının verimliliği ve yeni üretim sınırları oluşturulması ismine verdiğimiz eforlarla mevcut müşterilerimize eser tedariğinin etkilenmemesini sağlayarak verimli bir yıl geçirdik. Ayrıyeten 2022 yılında ortaya koyduğumuz genişleme stratejimizle daralan pazarların yerine yenilerini ekledik ve gayelerimizi tutturduk. 2023 yılı da Avrupa bölgesinde gerileyen büyüme amaçlarının ve tüm dünyayı saran enflasyon baskısının altında sıkıntı geçecek farkındayız fakat bölgemizde oluşan yeni pazarlardaki faaliyetler bu yavaşlamayı azaltacak, biz de bu pazarlarda etkin olarak yer alacağız ve büyüme gayelerimizi revize etmeden yılı tamamlayacağımızı düşünüyoruz.

Mitsubishi Electric’ten endüstriyi geleceğe hazırlayan yapay zekâ teknolojisi

Yapay zekâ teknolojileri ile şekillenecek bir yılı daha yaşayacağımızı bekliyoruz. Hayatımızdaki yeri her geçen gün artan ve üretime de dâhil olan yapay zekâ, eserlerinin parametrelerini ayarlama, problemleri arama, takviyeli ve kestirimsel bakım çalışmaları, ses ve yüz tanıma üzere birçok marifete sahip. Vaktin bir adım ötesinde üretim gerçekleştirmek istiyorsak yapay zekâ teknolojilerini fabrika otomasyon sistemlerine de uygulamalıyız. Sanayi 4.0’a cevap veren dijital fabrika konseptimiz [email protected] ve tescilli AI markamız olan MAISART (Mitsubishi Electric’s AI creates the State-of-the-ART in technology) teknolojisiyle şirketlerin yapay zekadan azamî yarar elde etmelerini sağlamak için 2023 yılında çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Türk endüstrisini geleceğe hazırlıyoruz

Dijitalleşme ve üretimde otomatikleşmenin öne çıktığı günümüzde sistemin eksiksiz ve yanılgısız bir formda sürdürülmesi, endüstriyel teknolojiler ve otomasyon sistemleriyle mümkün oluyor. Uzmanlık gerektiren vazifeleri gerçekleştirmek için gerekli esneklik ve ayarlanabilirlik imkanları sunan MELFA ASSISTA kolaboratif robotlarımızla insan iş gücünü asiste ederek üretime hibrit bir perspektif kazandırıyoruz. Türk endüstrisinin en kıymetli kollarından biri olan ve dijitalleşmeye en süratli karşılık veren otomotiv kesimine 2022 yılında sağladığımız yarardan ötürü çok mutluyuz, 2023 yılında da büyük sanayicilerimize ve KOBİ’lere katma bedel sağlamayı sürdüreceğiz.

2023’te çalışan sayımızı yüzde 20 artırmayı planlıyoruz

Mitsubishi Electric Türkiye olarak, şirketin stratejik amaçlarına ulaşmasına katkı sağlayacak kurumsal ve ferdî kabiliyetlerin gelişimini çok önemsiyoruz. İnsan kaynakları süreçlerimizi bu maksat doğrultusunda esnek ve çevik araçlarla güçlendiriyoruz. Bu maksadın adımlarından birisi olan METR Akademi online eğitim platformumuzu 2022 yılında hayata geçirdik. 2023 yılı kurumsal çevikliğimizi, yeni kuşak öğrenme tahlilleri ve yapılandırılmış güçlü gelişim programları ile beslemeye devam ettiğimiz bir yıl olacak. Bununla birlikte genç mühendislerimizin bilgi ve kabiliyetlerine inanıyor ve onlara daha fazla iş imkânı yaratmak istiyoruz. Bu tarafta attığımız her adımın Türkiye’nin geleceğine yaptığımız bir yatırım olduğunu biliyoruz. 2022 yılında hayata geçirdiğimiz “Yeni Mezun Programı” ile yeni mezun olan adayların, iş hayatına atacakları birinci adımda onların yanında ve yarınlarında olmayı hedefliyoruz. 2023 için istihdam gayemizi ise mevcut çalışan sayımızı yüzde 20 oranında artırmak olarak belirledik.

Ekonomik bilgilerden bağımsız olarak bölümdeki dinamiklere baktığımızda ise dijitalleşmenin insanların işsiz kalmasına yol açmayacağını, emek yüklü çalışmadan daha çok zihinsel çalışmaya yönelimin olacağı bir sürecin geliştiğini ve hayatımızı şekillendirdiğini görüyoruz. Bu noktada en değerli mevzu, donanımlı insan kaynağını oluşturarak dijitalleşme sürecine hazırlanmak olacak. Biz de gelecek kuşakların eğitimine büyük ehemmiyet veren bir marka olarak, uzun vakittir üniversitelerin mühendislik fakültelerinde fabrika otomasyon sistemleri “Eğitim Merkezleri” kurulmasına katkı sağlıyoruz. Bu manada 2023 yılında da eğitimi desteklemeye devam edeceğiz.

Sürdürülebilirlik çerçevesinde küresel çapta değerli başarılara imza attık

Şirketin 2022 yılı boyunca küresel olarak imza attığı sürdürülebilirlik çalışmalarına da değinen Şevket Saraçoğlu, “Mitsubishi Electric’in etraf teşebbüsleri, “herkes için daha düzgün bir gelecek sunmak hedefiyle hava, kara ve su kaynaklarını kalbimiz ve teknolojilerimizle korumak” olarak belirlenen Çevresel Sürdürülebilirlik Vizyonu 2050 siyasetlerini yansıtıyor. Bu siyaset; güç tasarruflu eser ve sistemler ile son teknoloji altyapılar geliştirmeyi, küresel paha zincirinin çevresel tesirlerini azaltmayı ve kesin olarak karbondan arındırılmış daha sürdürülebilir küresel bir etrafa ulaşmayı hedefliyor. Bu vizyon 2022’de yeni muvaffakiyetler getirdi. Şirketimiz bu kapsamda memleketler arası kâr maksadı gütmeyen CDP kuruluşunun açıkladığı listede bir sefer daha iklim değişikliği faaliyetleri için en yüksek A listesine girmeyi başardı. Mitsubishi Electric, iklim değişiklik kategorisinde beş farklı yılda ve su kategorisinde art geriye beş yıldır A Listesinde yer alıyor. Tekrar 2022 yılında dünya için çok kıymetli bir gelişme yaşandı ve şirketimizin 2020 yılında kurduğu net sıfır güçlü bina manasına gelen ZEB (zero-energy building) konseptine sahip test merkezi SUSTIE® tesisi, birinci faaliyet yılında net güç tüketimini yüzde sıfırın altına düşürerek tükettiğinden daha fazla güç üretti. Aslında bu sonuç, ZEB seviyesinde bir operasyonun son derece rahat ve üretken bir iş ortamından taviz verilmeden ağır nüfuslu kentsel bölgelerde bile hayata geçirilebileceğini ortaya koyuyor. Ek olarak SUSTIE, WELL sertifikasının en yüksek düzeyi olan Platin statüsü alarak kullanıcılarının sıhhatini ve konforunu artıran bir bina olarak dünya standartlarında sertifikalandırıldı.” diye konuştu.

Türkiye’deki yeni fabrikada üretim Şubat 2024’te başlayacak

Son olarak Türkiye’deki yeni yatırımlara da değinen Şevket Saraçoğlu, “2022 Mayıs ayında Mitsubishi Electric Corporation, şirketin Türkiye’deki klima üretim üssü Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim A.Ş. bünyesinde yeni bir fabrika daha kurulacağını duyurdu. Mitsubishi Electric, bilhassa Avrupa ısıtma sistemleri pazarına odaklanan 2025 büyüme stratejisi kapsamında global Isıtma, Havalandırma ve İklimlendirme (HVAC) faaliyetlerini büyütüyor. Avrupa’nın karbon emisyonu azaltma siyasetlerine paralel olarak havadan suya ısı pompaları, fosil yakıta dayanan klâsik kazan tipi ısıtıcıların süratle yerini alarak Türkiye ve Avrupa çapında havadan suya ısı pompaları pazarının süratli büyümesine sebep oluyor. Tıpkı vakitte, devam eden iklim değişikliği tüketiciler tarafından lüks tüketimden fazla temel gereksinim olarak görülen konut tipi klimalara yönelik artan talebi teşvik ediyor. Buna nazaran üretim kapasitesi havadan suya ısı pompaları için 100 bin adet artış sağlanarak 300 bin adede; konut tipi klimalar için 310 bin adet artışla 1 milyon 100 bin adede çıkarılacak. Yeni fabrikada üretim ise Şubat 2024’te başlayacak” diyerek kelamlarını tamamladı. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

hack forum hacker site gaziantep escort bayan gaziantep escort Shell download cami halısı cami halısı cami halısı
izmit escort Ataşehir escort ankara escort bostancı escort kadıköy escort muğla escort hack forum bahis forum forum bahis babilbet fethiye escort slot siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler en güvenilir casino siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu