Türkiye, 30 sporcu ile Avrupa Güreş Şampiyonası’nda

turkiye 30 sporcu ile avrupa gures sampiyonasinda 6U3vfq5B

Tokyo Olimpiyatları’nın ardından güreşte ilk önemli şampiyona Budapeşte’de gerçekleştirilecek.

88 Mart-3 Nisan tarihlerinde düzenlenecek organizasyonda erkekler serbest stil, grekoromen ve kadınlarda toplam 30 milli sporcu madalya mücadelesi verecek.

ÖNCE SERBEST MÜSABAKALAR

Bir hafta sürecek şampiyonanın ilk gününde erkekler serbest stil 57, 65, 70, 79 ve 97 kiloda elemeler, çeyrek ve yarı final müsabakaları yapılacak.

Organizasyonda 57 kiloda Muhammet Karavuş, 65 kiloda Recep Aktaş, 70 kiloda Selahattin Kılıçsallayan, 79 kiloda Muhammed Akdeniz, 97 kiloda ise Burak Şahin Türkiye’yi temsil edecek.

taha akgul 7606

RIZA 11, TAHA 9. ŞAMPİYONLUK İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

Tokyo Olimpiyatları’ndan madalyayla dönen ve ağır sıklette güreşen milli sporculardan Rıza Kayaalp 11’inci, Taha Akgül 9’uncu, Yasemin Adar Yiğit ise 5’inci kez Avrupa şampiyonu olmaya çalışacak.

Grekoromen stilde mücadele eden Rıza, Türk güreşçiler arasında en fazla Avrupa şampiyonluğuna ulaşan güreşçi unvanını elinde bulunduruyor.

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül ise serbest stilde en fazla Avrupa şampiyonluğu yaşayan güreşçi konumunda.

riza kayaalp 8557

SONER VE SÜLEYMAN DA BAŞLARILARINI TAZELEMEK İSTİYOR

Üst üste 3 kez (2016, 2017, 2018) Avrupa şampiyonu olan Soner Demirtaş, 4 yıl sonra yeniden kürsünün zirvesine çıkmayı amaçlıyor.

Daha önce 57 kiloda yarışan ve Avrupa şampiyonalarında büyükler kategorisinde 2 altın madalya elde eden Süleyman Atlı ise ilk kez 61 kiloda güreşecek.

gures 2714

POLONYA’DAN 6 MADALYA İLE DÖNDÜK

Türkiye, Polonya’nın başkenti Varşova’da geçen yıl düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 3 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya kazanmıştı.

Şampiyonada altın madalyalar milli güreşçiler Rıza Kayaalp, Taha Akgül ve Süleyman Atlı’dan gelmişti.