Dubai’de düzenlenen turnuvada özel sporcularımız 2’si altın 5 madalya kazandı

dubaide duzenlenen turnuvada ozel sporcularimiz 2si altin 5 madalya kazandi aG6jQMyJ

Dubai’de düzenlenen Uluslararası Para Atletizm Grand Prix’sinde mücadele eden sporcularımız turnuvayı başarıyla bitirdi.

UZUN ATLAMA VE GÜLLEDE ALTIN MADALYA

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Dubai’de yapılan turnuvada milliler uzun atlamada Fatma Damla Altın ile gülle atmada Mihriban Korkmaz altın madalya kazandı.

i 4036

İKİ GÜMÜŞ BİR BRONZ

Ay-yıldızlılar, gülle atmada Eda Yıldırım ve 400 metre koşuda Muhsine Gezer ile gümüş, uzun atlamada ise Edanur Akın ile bronz madalya elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, turnuvayı başarılı bir şekilde 5 madalya ile tamamladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

i 9280

“HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Tüm sporcu kardeşlerimi ve teknik heyetimizi göstermiş oldukları mücadele ve azimden dolayı tebrik ediyorum. Federasyonumuz son yıllarda özelikle paralimpik branşlarda almış olduğu başarılarılar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yeni dönemde hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na direk olarak daha fazla sporcuyla katılım sağlamak ve madalyalar almak. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

i 4165