Fatih Erbakan: Millet İttifakı’nın millete vereceği bir şey yok

fatih erbakan millet ittifakinin millete verecegi bir sey yok b1jbMuMk

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, partisinin Ankara İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erbakan konuşmasında seçim ittifaklarına yönelik değerlendirmelerde de bulundu.

Fatih Erbakan, Millet İttifakı’nın milletin sorunlarını çözebilecek çözüm önerilerinin olmadığını söyleyedi.

“MİLLETE VEREBİLECEKLERİ BİR ŞEY YOK”

Yağmurdan kaçarken doluya tutulmamak gerektiğini söyleyen Erbakan, Ne ekonomik buhrandan çıkmak için bir kaynak paketleri, çözüm önerileri var, ne Güneydoğu sorunuyla ilgili çözüm önerileri var, ne de dış politikayla ilgili elle tutulur bir çözüm önerileri var.

“KONUŞMAKTAN İLERİ GİTMİYORLAR”

Bir mutabakat yapıyorlar. ‘Avrupa milletine tam manasıyla teslim olacağız. Tekrardan parlamenter sisteme geçeceğiz. İstanbul Sözleşmesini geri getireceğiz.’ Bunları konuşmaktan öteye gidemiyorlar. Geliniz, Millî Görüş prensipleri içerisinde paylaşımda, yönetimde adaleti sağlamak üzere borç, faiz, zam, vergi ekonomisi yerine üretim, istihdam, ihracat odaklı ekonomiye geçmek ve D60’ı kurmak üzere bir ‘Anadolu İttifakı’nı gerçekleştirelim.

“ORADAKİ 5 PARTİYE SESLENİYORUM”

Milli Selamet İttifakı’nı gerçekleştirelim. Milletin selamete çıkması, kurtuluşa çıkması için bir ittifak altında birleşelim. Bu çağrımızı bir kez daha özellikle oradaki 5 tane partiye yapıyoruz. Bu olmazsa dahi bizim Yeniden Refah Partisi olarak seçimlere en güçlü bir şekilde gireceğimizi ve çok ciddi bir aktör olarak Türk siyasetine yön vereceğimizi de ifade etmek istiyorum.” dedi.

“ANKETLERDE YÜZDE 10’A ULAŞTIK”

Fatih Erbakan basın toplantısının ardından, Yenimahalle ve Demetevler’de esnaf ziyaretinde bulundu.

erbakan gelin anadolu ittifaki ni gerceklestirelim 92732

erbakan gelin anadolu ittifaki ni gerceklestirelim 22657

erbakan gelin anadolu ittifaki ni gerceklestirelim 22883