Bulgar turistlerin gözdesi Edirne, turist sayısında İstanbul’dan sonra ikinci

bulgar turistlerin gozdesi edirne turist sayisinda istanbuldan sonra ikinci 3COwk9ft

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan şubat ayı verilerine göre, Türkiye’de en çok turist ağırlayan iller arasında Edirne, İstanbul’dan sonra ikinci sırada yer aldı.

ŞUBATTA TÜRKİYE’YE GELEN TURİST SAYISI YÜZDE 186,52 ARTTI

Bakanlıkça açıklanan verilere göre, Türkiye’ye gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 186,52 arttı.

EDİRNE, İSTANBUL’DAN SONRA İKİNCİ İL OLDU

En çok turist ağırlayan iller arasında İstanbul birinci olurken, Edirne’de ikinci sırada yerini aldı. Edirne’ye alışveriş yapmak için gelen Bulgaristanlı turistlerin sayısının her geçen gün arttığı, rakamlara yansıdı.

edirne 3680

TURİSTLER HAFTA SONU DAHA ÇOK YOĞUNLAŞIYOR

Hafta sonu günleri daha yoğun olmak üzere hemen hemen her gün Edirne’ye gelen Bulgaristanlı turistler, tüm alışverişlerini kentteki işletmelerden gerçekleştiriyor.

edirne 8886

“BULGARLARI AKIN AKIN EDİRNE’YE GETİRİYORUZ”

Bir tur otobüsünün kaptanı Özkan Vatansever, Bulgaristan vatandaşlarını akın akın Edirne’ye getirdiklerini söyledi.

Vatansever, “Biz Kırcaali, Bursa hattında devamlı olarak çalışıyoruz. Yoğunluk hafta sonu olmak üzere Edirne’ye İstanbul’a tur olarak alışverişe gelenler, bu şekilde tatilini yapanlar, İstanbul’u ve Edirne’ye gezmeye gelenler perşembe ve cuma geceleri yoğun devam etmektedir. Fiyatlar uygun, fiyatların yanı sıra mağazalar olarak kaliteliyiz. Temizlik, giyim, yiyecek alıyorlar, her şey uygun.” dedi.

edirne 8109

DAHA ÇOK GİYİM VE YİYECEK ALIYORLAR

Son zamanlarda Edirne’de Bulgar vatandaşların yoğunluk oluşturduğunu ifade eden esnaf Gaffar Eker, “Bu son zamanlarda Edirne’de yoğunluk oluyor. Daha çok giyim ve yiyecek üzerine alışveriş yapıyorlar. Edirne için çok büyük bir yarar.” şeklinde konuştu.

edirne 9012

“TÜRKİYE’DE FİYATLAR DAHA UYGUN”

Bulgaristan’dan Türkiye’ye fiyatlar uygun olduğu için geldiklerini söyleyen Bulgaristan vatandaşı Remzi Harıl, “Bugün gezmeye ve alışveriş yapmaya geldik. Genel olarak ihtiyacımız olduğu şeyleri alıyoruz. Bulgaristan’da var ama Türkiye daha uygun geliyor. Yemek yiyeceğiz alışveriş yapıp geri döneceğiz.” ifadelerini kulandı.

edirne 4030

edirne 5016

edirne 2493

edirne 5464

edirne 7687

edirne 1220