Apple Watch Series 3’e olan destek sonlanıyor

apple watch series 3e olan destek sonlaniyor VUpJuNaK

Apple Watch serisi ile akıllı saat pazarından büyük bir pay elde eden Apple, eylül ayında düzenlediği etkinlikte  modeliyle karşımıza çıkmıştı.

Watch Series 8 için çalışmalarını sürdüren Apple, bir yandan da eski modellere olan desteğini sonlandırıyor.

Üst segment Apple Watch modellerine daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak tercih edilen Watch Series 3’e olan destek sonlanacak ve üretim duracak.

SONBAHARDA FİŞİ ÇEKİLECEK

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Watch Series 3, yaklaşan WatchOS sürümünün gereksinimlerini karşılamayabileceği için bu sonbaharda ömrünü tamamlayacak.

apple watch series 3 6034

ÜÇ YENİ APPLE WATCH GELİYOR

Apple, 2022’de Apple Watch Series 8, ikinci nesil Apple Watch SE ve ekstrem spor meraklıları için tasarlanmış zorlu koşullara dayanıklı bir Apple Watch olmak üzere üç yeni akıllı saat piyasaya sürecek. Bu nedenle 2022 yılı, Apple Watch için en önemli yıl olarak kayıtlara geçecek.

Bu yıl piyasaya sürülecek yeni akıllı saatlerde, vücut ısısı ölçümü dışında herhangi önemli bir sağlık sensörüne yer verilmesi beklenmiyor.

Daha hızlı işlemci ve aktivite takibine yönelik büyük güncellemeler alması beklenen yeni modeller, tüketicilere farklı seçenekler sunmak için geliştiriliyor.